skip to Main Content

Nabízíme další variantu z tolik oblíbených přístrojů z řady vacu, VACU ELITE ORBITRACK. Místo obvyklého běhacího pásu je v podtlakové kapsli stroj orbitrack ( eliptický trenažér).

Orbitrack je také šetrný k vašim kloubům a cvičení na něm účelně kombinuje chůzi, běh i jízdu na kole. To vše za působení podtlaku podobně jako je u ostatních vacu přístrojů.

Ve VACU ORBITRACK probíhá 30-ti minutový trénink formou plynulého cvičení na orbitracku. Problémové partie (boky, břicho, hýždě, stehna, ) se při tréninku nachází v podtlakové komoře, která je utěsněná neoprenovou sukýnkou. V této komoře vzniká vakuový systém, který vytváří nízký atmosférický tlak.

Tímto procesem dochází k aktivnímu prokrvení problémových partií, k rychlému spalování tuků a pozitivně působí proti pomerančové kůži neboli celulitidě. Střídavým podtlakem je krev nasávána do kapilár v podkoží, odvádí tuk z tukových buněk ke svalům a zde je možno tuk spálit. Podtlakem se při cvičení rozšiřují cévy, aktivuje lymfatický systém a tím dosáhneme odplavování škodlivin z těla ven (toxické látky z buněk a mezibuněčného prostoru – z kůže, podkoží a svalů).

OPTIMÁLNÍ TEPOVÁ FREKVENCE

Při tréninku je velmi důležitá tepová frekvence, kterou je nutné si po celou dobu 30-ti minut sledovat na monitoru. Je dobré setrvávat v takzvaném aerobním režimu, kdy intenzita pohybu činí 65 % z maximální tepové frekvence (MTF).

Tepová frekvence se mění s věkem a určí se podle jednoduchého vzorce:

OTF = (220 – věk) x 0,65

kdy nejúčinnější výsledky jsou zaznamenávány při tepové frekvenci okolo 120 – 140 tepů za minutu (při této tepové frekvenci jsou energetické potřeby organismu kryty z 80 % tuky a jen z 20 % cukry, což je důležité pro maximální výsledky).

Vedle zobrazované TF vidí uživatel i spálené kalorie, kolik kilometrů ušel plynulou chůzí, jakou rychlostí, momentální podtlak a sílu InfraRed.  Na ovládacím panelu si uživatel může regulovat rychlost a sklon pásu, zátěž, podtlak i sílu InfraRed, nebo dá přednost speciálním – již přednastaveným programům, dle cílů kterých chce dosáhnout. V případě využití přednastavených programů, již nic neregulujeme a plně se můžeme soustředit  na aktivitu.

ANTICELULITIDNÍ KOSMETIKA

Před zahájením tréninku doporučujeme použít na problematické partie speciální anticelulitidové hydratační krémy, které podpoří intenzivnější prokrvení podkožní vrstvy, zmírní celulitidu, urychlí spalování tuků, zpevní a vyhladí pokožku. Jsou určeny pro lepší výsledky aerobního cvičení. Po ukončení tréninku se kůže stává pevnější a pružnější. Podtlakové zařízení doporučujeme pro klienty od 15 let.

Dodržujte  pravidelný pitný režim. Vzorec (Hmotnost : 8) x 0,3 = ? litrů tekutin. Pro zvýšení účinku můžete použít nápoje s Carnitinem – spalovačem tuků. Během 30min tréninku ve VacuTherm ACTIVE vypijte alespoň 0,5l nápoje či neslazené minerální vody.

KONTRAINDIKACE

  • Povrchový nebo hluboký zánět žil na dolních končetinách
  • Trombóza, nádorová onemocnění
  • Srdeční infarkt a mozková cévní příhoda
  • Lymfedém dolních končetin
  • Jakákoliv nedostatečnost jaterní, ledvinová a srdeční
  • Zánětlivá onemocnění
  • Cukrovka, Hemeroidy
  • Těhotenství
  • Vysoký krevní tlak (pokud není kompenzován léky)
  • Hyperpigmentace, exematická dermatitida a bércové vředy
Back To Top