skip to Main Content

Vibrosauna

Intrawell ( neboli vibrosauna) je multifunkční wellness terapie s výhodami několika léčebných a zeštíhlujících procedur najednou.

Na vývoji vibrosauny se dlouholetými studiemi podíleli odborníci z řad praktických lékařů, fyzioterapeutů, chiropraktiků a osteopatů. Vibrosaunování je pasivní způsob relaxace, který vaše tělo udržuje v kondici, napomáhá ke snížení nadváhy , detoxikaci a revitalizaci organismu. Pobyt ve vibrosauně významně poskytuje úlevu při zdravotních obtížích jako je např. artritida, bolesti zad, úrazy při sportu, potíže s krevním tlakem, stres, nespavost, apod.

V úvodu je třeba říci, že slovo sauna v názvu je poněkud nepřesné, protože se nejedná o klasický saunovací proces (tzn. pocení a následné prudké ochlazení), ale pouze o zahřátí těla na příjemnou teplotu, kterou si sami navolíte (max. 80°C) a regulujete.

Vibrosauna funguje tak, že si lehnete, uzavřete horní kryt (hlava zůstává venku !) a měkké polstrované lůžko pod vámi jemně vibruje. Stejně jako teplota, tak i vibrace se dají nastavit, jinou intenzitu vibrace můžete mít pod zády a jinou u nohou. Vibrující povrch lůžka a příjemná hudba s možností volby aromaterapie jsou nastaveny na optimální frekvenci, která je příjemná pro lidské podvědomí. Mozek tuto léčebnou proceduru přijímá velmi pozitivně. Kolem hlavy vám proudí čistý ionizovaný vzduch, zbavený všech nečistot. Během krátké doby jste uvedeni do příjemného relaxačního až uspávajícího stavu.

Hlavní a nesporné účinky vibrosauny:

  • vibrace v kombinaci s teplem zvyšují činnost ledvin, toxiny z těla se odplavují mnohem rychleji a efektivněji
  • zrychluje se krevní oběh, čistí lymfatické uzliny, tzn. rychlý a silný nástup detoxikačních účinků
  • dochází k uvolňování svalového napětí, delším působením vibrací se zlepšuje svalový tonus a zpevňuje svalstvo
  • poskytuje uklidňující prostředí a napomáhá tak ke snížení napětí a stresu
  • funguje při poruchách spánku
  • je terapeutickou pomůckou pro lidi trpícími artritickými a revmatickými bolestmi
  • pomáhá snižovat vysoký krevní tlak
  • působí jako účinný prostředek na hubnutí

Doporučená doba pro wellness relaxační terapii ve vibrosauně je 30 minut., pro spalovací a zeštíhlující efekt je vhodná doba pobytu 45 minut.

NAŠE DOPORUČENÍ pro významný redukční a detoxikační účinek – je výborné kombinovat v jeden den VIBROSAUNU s lekci na jednom z Vacu přístrojů.

To proto, že vacuový stroj odstraňuje podkožní tuk, čímž pomáhá zmenšovat tělesné proporce a požadované centimetry, zatímco Vibrosauna startuje metabolismus (rychlejší spalování) a odplavuje metabolity z látkové přeměny (předchozí ho cvičení) z těla ven, pomáhá hubnout a ubývají kilogramy. Tzn. že celá procedura detoxikace, uvolnění, nastartování metabolismu, rozbíjení podkožního tuku a následného uvolnění se skláda z 30 minut svižné procházky na vacuovém stroji a ihned v návaznosti z dalších 30 minut ve vibrosauně. Tělu tak dodáme celkem 60 minut kvalitního tréninku. Pro vyšší váhový úbytek je vhodné vystřídat chůzi na vacu pásu s intenzivnějším cvičením na vacu- orbitracku.

Back To Top